Mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją szpitala

Ugrupowanie samorządowe Mieszkańcy Częstochowy domaga się zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Jest zaniepokojone sytuacją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce.

Lekarze ze spółki "Parkita" od 1 października przestaną pełnić w szpitalu dyżury. To skutek decyzji wojewody, który uznał, że spółka nie może pełnić pozaetatowych dyżurów w szpitalu, ponieważ jest zarejestrowana jako działalność ambulatoryjna, a nie szpitalna. Zdaniem Marcina Marandy radnego Częstochowy i założyciela ugrupowania, kryzysowa sytuacja w szpitalu może ograniczyć dostęp pacjentów do świadczeń medycznych.


Włodzimierz Tutaj rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie podkreśla, że władze Częstochowy są zaniepokojone sytuacją w szpitalu. Jak dodaje, jest to jednak problem, który przede wszystkim muszą rozwiązać lekarze, dyrekcja szpitala i Urząd Marszałkowski, jako organ założycielski placówki.


Ugrupowanie Samorządowe Mieszkańcy Częstochowy apeluje o szybkie zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta z udziałem lekarzy, dyrekcji szpitala i przedstawicieli władz województwa śląskiego.

Autor: Izabela Czerczer