Rondo im. Gerarda Cieślika

fot. Ryszard Stotko

Chorzowscy radni jednogłośnie podjęli decyzję o nazwaniu ronda w Chorzowie Batorym imieniem zmarłego przed rokiem wybitnego sportowca Gerarda Cieślika.

Chodzi o skrzyżowanie ulic Szpitalnej i Żelaznej. O nazwaniu ronda imieniem piłkarza informuje już ustawiona na miejscu tabliczka.

Wcześniej, bo w lipcu tego roku, radni zadecydowali także, że na jednej z bardziej reprezentacyjnych ulic w mieście, ulicy Wolności, stanie ławeczka zawodnika Ruchu Chorzów. Trwają prace nad pomnikiem z brązu, który ma przedstawiać Cieślika w skali 1:1. Ławeczka prawdopodobnie odsłonięta zostanie w grudniu. Już jutro natomiast na chorzowskim magistracie zawieszony zostanie ogromny portret sportowca. Płótno o wymiarach 10x6 metrów składa się z 300 zdjęć tworzących portret. Zdjęcia z emblematami Ruchu Chorzów lub na stadionie przysyłali sami kibice i miłośnicy klubu.

3 listopada przypada pierwsza rocznica śmierci piłkarza. Tego dnia fontanny w mieście będą tryskały na niebiesko. Chorzowski magistrat przygotował także okolicznościowe pamiątki.

Autor: Dorota Stabik