Dłużej nad książką w... bibliotece

fot. mat. prasowe

Godziny pracy biblioteki nie będą problemem dla studentów przygotowujących się do egzaminów w czasie zimowej sesji egzaminacyjnej.

Wszystko za sprawą akcji "Ciniba nocą naładuje mocą", która startuje w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Ze zbiorów będzie można korzystać do późnych godzin wieczornych. Jak mówi rzeczniczka placówki, Jadwiga Witek, pomysł zrodził się z potrzeb samych studentów.


Biblioteka będzie otwarta do godziny 23:00 od dziś do piątku, oraz w przyszłym tygodniu od 2 do 6 lutego. Natomiast w sobotę biblioteka będzie czynna do 20:00. W tym czasie można będzie korzystać z czytelni tzw. ogólnego dostępu i czytelni prasy. Z kolei z wypożyczalni i magazynu można będzie korzystać do godziny 20:00.

Jak podkreśla profesor Dariusz Pawelec, dyrektor biblioteki, choć pomysł wyszedł od samych studentów, to nawiązuje do podobnych praktyk stosowanych przez inne książnice na świecie.


Studenci chętnie korzystają z wydłużonych godzin pracy CINIB-y.


Jeśli akcja będzie cieszyć się dużą popularnością wśród czytelników, niewykluczone, że także podczas letniej sesji egzaminacyjnej godziny pracy biblioteki zostaną wydłużone.

Autor: Joanna Opas