Nowy oddział ratunkowy – fotogaleria

fot. Gabriela Kaczyńska

Po kilku latach starań wreszcie się udało. W Zawierciu otwarto Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Mieści się on w nowym budynku, połączonym z gmachem szpitala. Na pacjentów zawierciańskiego oddziału czeka 6 łóżek i sale zabiegowe, resuscytacyjna, intensywnej terapii, sale oceny wstępnej i sale obserwacyjne. W ramach tej inwestycji przy szpitalu powstało również lądowisko dla helikopterów. Zawierciański SOR wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt medyczny. 

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiać będą pacjenci z nagłym zagrożeniem zdrowia i życia. Pozostali diagnozowani i leczeni będą jak dotychczas, wyjaśnia Sławomir Milka, dyrektor do spraw lecznictwa zawierciańskiego Szpitala Powiatowego.


Uruchomienie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego opóźniło się o trzy lata. Powodem były problemy administracyjno-prawne. W tej chwili zawierciański SOR jest jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych tego typu oddziałem w Polsce. Inwestycja ta była niezbędną zarówno dla mieszkańców Jury Krakowko-Częstochowskiej jak i dla personelu, dodaje dyrektor Milka


Pierwsi pacjenci na Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmowani będą już od wtorku. Budowa i wyposażenie SOR-u w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu pochłonęła blisko 20 mln. zł. Środki unijne na ten cel pozyskał powiat zawierciański.

Autor: Gabriela Kaczyńska