Sylwester w stolicy regionu

Nad bezpieczeństwem witających Nowy Rok pod katowickim Spodkiem czuwać będzie policja.

Funkcjonariusze będą nie tylko kierować ruchem, bowiem ulice przylegające do ronda im. gen. Ziętka zostaną zamknięte już o godzinie 14:00. Także teren imprezy będzie patrolowany przez mundurowych. Komisarz Jacek Pytel z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przypomina, czego nie można wnosić na teren imprezy.


Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych warto skorzystać z komunikacji miejskiej, która funkcjonuje wg zmienionych zasad. Z powodu sylwestra, podróżowanie w naszym regionie może być utrudnione. Podróżujących obowiązują sobotnie rozkłady jazdy, a na niektórych liniach rozkłady opisane jako "sylwester". 

Największe zmiany dotyczą Katowic. W związku z wyłączeniem ronda z ruchu, wstrzymany zostanie ruch tramwajów w tym rejonie. 

— W związku z zabawą sylwestrową przy Spodku ścisłe centrum będzie zamknięte dla ruchu — mówi Anna Koteras z biura prasowego KZK GOP.


— Zmiany dotyczą zarówno tramwajów jak i autobusów. Uruchomiono także dodatkowe linie — dodaje Koteras.


Wszystkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie katowickiego Urzędu Miasta i policji natomiast szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy poszczególnych linii na stronie internetowej kzkgop.com.pl.

Autorzy: Marta Dobrowolska, Joanna Opas