Jubileusz Śląskiej Fali

20 lutego 1957 roku po raz pierwszy na antenie Polskiego Radia Katowice pojawił się „Śląski Magazyn Informacyjny”, który wkrótce przybrał nazwę „Na Śląskiej Fali”. Bardzo szybko „Śląska Fala” stała się popularnym tytułem, a z czasem kojarzono z nim cały program Katowickiej Rozgłośni. Od 1973 roku „Śląska Fala” stała się codziennym, porannym i najważniejszym blokiem programowym. 1 lipca 2013 roku na antenie pojawiło się 17-tysięczne jej wydanie. Dzisiejszy, jubileuszowy program poprowadził Marek Ciepliński.

Historia tej audycji wpisuje się w biografie wielu mieszkańców naszego regionu, a szczególnie tych, którzy współtworzyli jego historię. Przez 40 minionych lat towarzyszyła ona od najwcześniejszych godzin porannych milionom mieszkańców regionu, będąc często pierwszym źródłem informacji. O tym, że Śląska Fala jest znana i lubiana świadczy również to, że ma swoją piosenkę.


 


Codzienny program poranny o charakterze publicystyczno-informacyjnym z elementami poradnictwa, edukacji oraz elementami muzycznymi. Prowadzony na żywo przez wyspecjalizowaną grupę prezenterów.