Każdemu damy radę - magazyn poradniczy

thumbnail

Każdemu damy radę, to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.


Ekspert radzi: Kiedy wymienić kocioł, na jaki i gdzie starać się o dofinansowanie?

Data: 23-06-2017

thumbnail
fot. Dorota Stabik

Pogoda wprawdzie nie sprzyja teraz myśleniu o ogrzewaniu, tylko raczej chłodzeniu, ale warto przypomnieć, że to jest właśnie odpowiedni czas, aby pomyśleć o sezonie grzewczym zwłaszcza w świetle nowych przepisów.

W kwietniu Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę antysmogową i wielu z nas będzie musiało pomyśleć o wymianie kotła. Można starać się o dofinansowanie takiej wymiany. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zakończył przyjmowanie wniosków, wiele gmin także realizuje takie programy. Kiedy wymienić kocioł, na jaki i gdzie starać się o dofinansowanie?

 Gościem Agnieszki Strzemińskiej był Łukasz Frydel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Prowadzą
Każdemu damy radę - magazyn poradniczy