Festiwal Voicingers w Żorach

fot. facebook

Ostatni dzień Festiwal Voicingers w Żorach. Koncert Dzieci z Jazzmanami, który rozpocznie w południe na tamtejszym rynku.

O godzinie 16.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się finał Międzynarodowego Konkursu Jazzowego Dla Muzyków Śpiewających, a godzinę później koncert Serafińska Cheese Cake.

Anna Serafińska zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Towarzyszyć jej będą: pianista Elchin Shirinov, kontrabasista Maciej Garbowski oraz grający na instrumentach perkusyjnych Edilson Sanchez.

Autor: Marlena Barasińska/ds

 


Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Podobne artykuły