Noniek. Nowy spektakl w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie.

fot. Andrzej Wierdak

Jej główny bohater zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi "No nieee…”. Mowa o nowej sztuce, którą zobaczyć już możemy na deskach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Tytułowy Noniek,  postać bajki autorstwa Marty Guśniowskiej,  wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor, który stracił z niewiadomych dla niego przyczyn...  Historia ta pozwoli dzieciom zrozumieć własne emocje, które często prowadzą do utraty dobrego humoru, a to z pewnością pomoże odnaleźć receptę na jego ponowne odzyskanie. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna w sytuacjach, jakie tworzyła ostatnio pandemiczna konieczność odosobnienia.  

Podczas próby tuż przed premierą spektaklu z reżyserką Bernardą Bielenią, a także aktorami: Agatą Małychą-Szczypułą i Karolem Gajem rozmawiała reporterka Radia Katowice.


Autor: Katarzyna Herbuś /kh/ 


Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Więcej Kultury Proszę