Będą nowe wersje utworów Moniuszki. Trwa konkurs muzyczny.

Filharmonia Śląska i Polskie Radio Katowice ogłosiły konkurs muzyczny na nową wersję wybranej pieśni lub arii Stanisława Moniuszki. 

Nasz narodowy kompozytor, Stanisław Moniuszko, był autorem zarówno wspaniałych oper, które weszły przebojem do polskiej kultury muzycznej, jak również ponad 300 pieśni zebranych w „Śpiewniku domowym”. 

Śpiewnik, który trafił pod strzechy Polaków, trwale towarzyszył momentom spotkań rodzinnych i rozkwitającemu przez dekady ruchowi śpiewaczemu na terenach Polski, przed i po odzyskaniu niepodległości. Pieśni te, tak różnorodne w swym charakterze, opowiadające rozmaite ludzkie historie, są zarazem zapisem emocji towarzyszących ludziom i w czasach obecnych, stanowiąc świetny materiał do nowych odkryć, inspiracji i działań twórczych. 

Szczegóły konkursowego regulaminu dostępne są na stronach internetowych Filharmonii Śląskiej i Polskiego Radia Katowice. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca 2019 r.  Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe oraz profesjonalną sesję nagraniową utworu, zrealizowaną w Studiu im. Jerzego Haralda w Polskim Radiu Katowice.

/rs/


Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Więcej Kultury Proszę