Każdemu damy radę - magazyn poradniczy

thumbnail

Każdemu damy radę, to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.


Ekspert radzi: jak nie dać się cukrzycy? ▶

Data: 14-11-2017

thumbnail

Cukrzyca to najbardziej rozpowszechniona choroba cywilizacyjna na świecie. Dotyka ponad 410 milionów osób. W Polsce problem dotyczy blisko 3 milionów pacjentów. 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy.

Jakie są jej objawy? Kiedy powinniśmy zacząć się niepokoić? Jak odróżnić cukrzycę typu 2 (drugiego), na którą chorują osoby dorosłe i starsze od cukrzycy typu 1 (pierwszego), która dotyka głównie dzieci i młodzież? Co zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy?

Ekspertami programu są dr Tomasz Szczepanik, ordynator Oddziału Diabetologii Zagłębiowskiego Centrum Onklogii Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej oraz
dr Alina Strzała-Kłeczek, specjalista diabetolog, członek zarządu Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL
Prowadzą
Każdemu damy radę - magazyn poradniczy