Coraz mniej niewiadomych w hokejowej ekstralidze.
05.02.2018
14:19:00

Coraz mniej niewiadomych pozostaje w ekstralidze hokeja na lodzie. Już wcześniej pierwszą pozycję zagwarantował sobie GKS Tychy, a dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego pewny drugiej lokaty może być Tauron KH GKS Katowice.

W tym roku katowiczanie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i dzięki temu wykorzystali potknięcia Comarch Cracovii, uzyskując w tabeli sporą przewagę nad aktualnym mistrzem Polski.

W minionej kolejce oba GKS-y potwierdziły swoje umiejętności. Tyszanie na własnym lodzie nie dali szans JKH Jastrzębie, który przyjechał bez czołowych zawodników Leszka Laszkiewicza i Tomasa Kominka.

Trener Kalaber dał odpocząć swoim filarom stawiając na młodzież, ale ta nie potrafiła przeciwstawić się liderom ligi. Tym samym jastrzębianie wciąż muszą obawiać się o czwartą lokatę, a batalia o nią rozstrzygnie się zapewne w niedzielę w starciu w Nowym Targu.

Z kolei katowiczanie zaprezentowali fanom festiwal strzelecki. W meczu z Automatyką Gdańsk już po niespełna 10 minutach prowadzili 4-0, a mecz zakończył się wynikiem dwucyfrowym. Forma mierzącego w medal GKS-u jest stabilna, a do najważniejszej części sezonu coraz bliżej.

Nieudane mecze zanotowały niestety pozostałe drużyny z naszego regionu. Polonia Bytom przez długi czas prowadziła z Orlikiem, ale zjechała z lodu bez punktów, natomiast Naprzód dzielnie walczył z Podhalem, ale od drugiej tercji goście wyraźnie już przeważali i finalnie to zawodnicy z Nowego Targu okazali się zwycięscy.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
TAURON KH GKS Katowice – MH Automatyka Gdańsk 10:2 (4:0, 4:2, 2:0)
Polonia Bytom – PGE Orlik Opole 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
ANTEO Naprzód Janów – TATRYSKI Podhale Nowy Targ 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)