Polscy sportowcy w Pjongczangu. Kolejny dzień zmagań.
14.02.2018
16:01:00

Za nami kolejne starty polskich sportowców w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

W rywalizacji panczenistek na dystansie 1000 metrów 12. pozycję zajęła Natalia Czerwonka, 29. natomiast była Karolina Bosiek. Triumfowała Holenderka Jorien Ter Mors. Kolejne miejsca na podium zajęły Japonki Nao Kodaira i Miho Takagi.

W kombinacji norweskiej najwyżej z Polaków, na 22. pozycji sklasyfikowany został Paweł Słowiok. Szczepan Kupczak był 39., Adam Cieślar 42., a Wojciech Marusarz 47.. Wygrał Niemiec Erik Frenzel, przed Japończykiem Akito Watabe i Austriakiem Lukasem Klapferem.

W rywalizacji saneczkarskich dwójek Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uplasowali się na dwunastej pozycji. Triumfowali Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt, przed Austriakami Peterem Penza i Georgiem Fischlerem i swoimi rodakami Tonim Eggertem i Saschą Beneckenem.

Trzy treningi na dużym obiekcie mają za sobą skoczkowie narciarscy: najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który był drugi i dwukrotnie trzeci, Dawid Kubacki zajmował piąte, siódme i ósme miejsce, Stefan Hula szóste, 28. i 22., Maciej Kot 9., 20. i 12., Piotr Żyła 32., 22. i 36. Jutro kolejne trzy sesje treningowe. Kwalifikacje do sobotniego konkursu odbędą w piątek.

Autor: Tomasz Gancarek /pg/