Porażka Piasta w Krakowie
15.04.2018
15:31:00

W spotkaniu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Cracovią 1-2 (0-1). Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Sasa Zivec.

- W rundzie finałowej bardzo ważny jest ten pierwszy krok, a my nie zrobiliśmy dobrego wejścia do tej fazy rozgrywek - powiedział Michal Papadopulos po przegranym meczu z Cracovią.

Po meczu w Krakowie trener Fornalik nie ukrywał rozczarowania końcowym rezultatem. - Na pewno ubolewamy nad stratą punktów… Spodziewaliśmy się trudnego meczu i sytuacji, w których Cracovia będzie nam zagrażała, szczególnie po stałych fragmentach gry. Niestety, to stało się faktem. Swoim złym ustawianiem w tym elemencie, sami zaprosiliśmy Cracovię do strzelenia gola - analizował trener.

- Mogliśmy wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Dobre sytuacje mieli Denis Gojko i Michal Papadopulos, ale dobrze zareagowaliśmy dopiero po przerwie. Udało się wyrównać, ale znowu… Nasza niefrasobliwość doprowadziła do straty drugiego gola - przyznał szkoleniowiec Piasta.

Waldemar Fornalik przyznał, że Piast po stracie bramki mógł jeszcze wyrównać, ale zawiodła skuteczność. - Szkoda sytuacji Angielskiego, który nie trafił praktycznie do pustej bramki… - powiedział Waldemar Fornalik.

Trener wskazał, że to jednak nie koniec walki o utrzymanie. - Przed nami sześć spotkań. Musimy być w nich skuteczniejsi i regularnie punktować - zakończył.

Cracovia - Piast Gliwice 2-1 (1-0)
1-0 - Dimun, 44 min.
1-1 - Zivec, 60 min.
2-1 - Piątek, 66 min.

Cracovia: Pesković - Ferraresso, Helik, Dytiatjew, Siplak - Dimun, Covilo - Wdowiak (63. Zenjov), Hernandez, Culina (67. Rakels) - Piątek (90+3. Brock-Madsen).

Piast: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Jodłowiec, Hateley (81. Bukata) - Gojko (56. Angielski), Badia (76. Valencia), Zivec - Papadopulos