Himalaiści. Schronisko. Piosenka. Laury.

Uczniowie szkoły podstawowej nr 24 w Tychach wybrali swojego patrona. Będą nim polscy himalaiści, którzy mają inspirować młodych w drodze do osiągania indywidualnych marzeń. Na uroczystości pojawił się zdobywca korony Himalajów i Karakorum, Krzysztof Wielicki, a także tyski wspinacz Adam Bielecki. Goście zostali przywitani bogatym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów specjalnie na tę okazję. Podczas uroczystości uhonorowano zmarłych tragicznie himalaistów minutą ciszy. Szkołę odwiedziła Paulina Pikiewicz. "Reksio' w Bielsku-Białej otrzymał w spadku 100 tys. dolarów. Chodzi oczywiście nie o pieska z kreskówki a o noszące taką nazwę miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Pieniądze przekazała pochodząca z Bielska-Białej pani Maria z Chicago. Już zaczęto plotkować w Bielsku, jakie to frykasy będą teraz jeść czworonogi w "Reksiu"? Uspokajamy więc, dolary pani Marii przeznaczone zostaną na lecznicę. Sprawie przyglądał się Jarosław Krajewski. Ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR w Podlesicach znani są z nietypowych akcji profilaktycznych, które prowadzą zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. To dla nich przygotowują liczne kampanie i publikacje. Niedawno pojawił się nawet film o specyfice tej służby. Teraz przyszedł czas na piosenkę edukacyjną, o której opowiada Robert Pilarczyk, naczelnik Jurajskiej Grupy GOPR. Ratowników odwiedziła Gabriela Kaczyńska. Co roku w trzecią sobotę stycznia wręczane są Laury Umiejętności i Kompetencji. W tym roku wydarzenie będzie miało już swoją dwudziestą siódmą edycję. W gronie osób, które uhonorowano Laurem są między innymi papież Jan Paweł II, Javier Solana, Tadeusz Mazowiecki, Vaclav Hawel, Zbigniew Brzeziński, Jan Nowak Jeziorański i wielu innych. W tym roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wręczonych zostanie 87 statuetek, o które pytał Józef Wycisk.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl