Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik pokonał Zagłębie w derbach regionu.
23.02.2019
21:08:00

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To piąte ligowe zwycięstwo drużyny Marcina Brosza w tym sezonie.

Wynik otworzył w 12. minucie Gruzin Walerian Gwilia, który wykorzystał podanie Hiszpana Jesusa Jimeneza. Sześć minut po przerwie wyrównującego gola dla Zagłębia strzelił Serb Żarko Udovicić. Zwycięstwo piłkarzom Górnika zapewniło trafienie przewrotką innego Hiszpana - Igora Angulo - w 61. minucie spotkania.

- To było bardzo trudne spotkanie. Tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa - powiedział Marcin Brosz, trener Górnika

Na meczu był dziennikarz Radia Katowice Tadeusz Musioł

Zabrzanie zajmują 12. miejsce(23 pkt), a Zagłębie jest 16. (15 pkt).

GÓRNIK ZABRZE – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2:1 (1:0)
1:0 – Gwilia, 12 min
1:1 – Udovicić, 51 min
2:1 – Angulo, 60 min

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 13844.

GÓRNIK: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Suarez, Koj – Mystakidis (46. Zapolnik), Matras, Gwilia (83. Wolsztyński), Żurkowski (68. Matuszek), Jimenez – Angulo.
ZAGŁĘBIE: Hroszszo – Mygas (86. Ryndak), Polczak, Toth, Mraz – Nawotka, Greszszak (33. Milewski), Możdżeń, Pawłowski, Udarović (67. Nowak) – Sanogo.

Żółte kartki: Suárez, Mystakídis, Matras, Matuszek - Tóth, Pawłowski, Możdżeń, czerwona kartka: Vamara Sanogo (90. minuta, Zagłębie, za uderzenie przeciwnika).