Budzimy wiosnę. Miód. Gwara góralska.

Niedługo wiosna - wystarczy ją tylko obudzić. 3-dniową akcję rozpoczęliśmy w Katowicach. Dziś na Rynku rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, przy okazji wręczając słuchaczom nasiona rzeżuchy. Jak zdrowo jeść, to sprawdzał Łukasz Szwej.


Gmina Kłomnice chce promować lokale miody. Rozpoczęła projekt "Słodka Gmina Kłomnice". Współpracuje z lokalnymi pszczelarzami i chwali się miodami kłomnickimi. Na terenie gminy działają aż dwa koła pszczelarskie, to dwadzieścia pasiek o łącznej liczbie 1100 rodzin pszczelich. Gmina chce być kojarzona z produkcją miodów tak jak np. gmina Mstów z sadami i jabłkami, a gmina Olsztyn z turystyką.


W Węgierskiej Górce blisko trzydziestu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Żywiecczyzny zmierzyło się dziś z trudną mową swoich przodków podczas – siódmej już – edycji Dyktanda Gwarowego im. Renaty Madejczyk - zmarłej przed dwoma laty pomysłodawczyni gwarowego konkursu. Z uczestnikami wyjątkowego konkursu - miłośnikami gwary rozmawiała Katarzyna Graboń. O tym, kto otrzyma zaszczytny tytuł "gwarowego mistrza" dowiemy się 30 marca.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl