Ekspert radzi: jak poprawnie parzyć herbatę?

fot. Piotr Grzesiak

Dziś w cyklu "Każdemu damy radę" zasiadamy przy filiżance herbaty. A czy zaparzymy ją zgodnie z prawidłami? Ocenia to nasz ekspert – Sławomir Kowalski.


Chiński cesarz Shen Nung przed prawie pięcioma tysięcy lat podróżował po swoim kraju, odwiedzając miasta i wsie. Podczas jednej z wizyt, poprosił o zagotowanie wody, gdyż chciał się napić i odpocząć na łonie natury. Gdy usiadł otoczony zielenią roślin, podmuch wiatru zerwał liść z krzewu rosnącego nieopodal. Cesarz zaciekawiony listkiem wpadającym do jego ciepłej jeszcze wody, odczekał chwilę i spostrzegł, że napar zaczyna delikatnie zmieniać swą barwę.

Wypił więc kilka łyków i zachwycił się smakiem naparu, który smakował wyśmienicie, a dodatkowo – pobudzał. To oczywiście herbaciana legenda.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.

Każdemu damy radę - magazyn poradniczy