Rozmowa dnia z abp Wiktorem Skworcem

O święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o świecie Wojska Polskiego, o 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego oraz o zbliżającej się pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w rozmowie z metropolitą katowickim abp Wiktorem Skworcem.

Ulicami Katowic przejdzie dzisiaj uroczysta defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie połączone jest z obchodami setnej rocznicy wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego. 

Metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc powiedział w Radiu Katowice, że ”dzisiejsza defilada to zwrócenie uwagi na wydarzenie, które miało ogromne zacznie dla Górnego Śląska i całej Polski. Wspominamy je jako wydarzenie o historycznym znaczeniu, które wyzwoliło aktywność górnoślązaków, którzy nie tylko pielęgnowali polskość, ale też chwycili za broń w obronie ich ziemi kiedy było to konieczne” – mówił metropolita katowicki. 
Zawsze jesteśmy w centrum wydarzeń. Dyskutujemy o problemach ważnych dla kraju i regionu. Zadajemy trudne pytania, zmierzamy do sedna sprawy. Wykładamy kawę na ławę.