Protesty przy budowie A1. Porozumienia katowickie. Uroczysta sesja.

Mieszkańcy gminy Kłomnice narzekają na wzmożony ruch na DK 91. Ta droga stała się alternatywą dla budowanej autostrady A1. Władze gminy Kłomnice apelują o przebudowę drogi: budowę bezpiecznych skrzyżowań i ograniczenie tonażu, bowiem DK 91 przebiega przez centrum Kłomnic, a ruch na niej wzrósł z 8 tysięcy pojazdów na dobę nawet do 17 tysięcy. Sprawą zainteresowała się Izabela Czerczer. Mija 39 lat od podpisania porozumienia katowickiego. 11 września 1980 roku na terenie ówczesnej Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej podpisano jeden z 4 dokumentów, które umożliwiły tworzenie w Polsce niezależnych związków zawodowych. To krok, dzięki któremu Polska tamtych czasów zbliżyła się do demokracji. W obchodach uczestniczył reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. Z Katowicami związanych jest wiele cenionych osobistości. To właśnie, dlatego po raz kolejny podczas uroczystej Rady Miasta postanowiono wyróżnić kilkoro z nich. Tytuł Honorowego Obywatela Katowic otrzymał profesor Andrzej Jasiński, ceniony pianista, pedagog, juror światowych konkursów muzycznych. Uhonorowane zostało także Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Krystyna Szafraniec i Andrzej Lubiatowski, którzy zostali wyróżnieni tytułem "Zasłużony dla miasta Katowice". O tym, dlaczego warto się angażować i działać dla społeczeństwa, próbowała dowiedzieć się Klaudia Matuszna.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl