Ekspert radzi: Twój e-PIT.

Wzorem ubiegłego roku ruszył program "Twój e-PIT", czyli propozycja fiskusa sprowadzająca się do tego, że podatki zostaną nam policzone przez system. Na dobrą sprawę nie musimy się tym w ogóle interesować, ponieważ nasza deklaracja podatkowa i tak zostanie sporządzona, nasze zadanie polega jedynie na tym, aby sprawdzić, czy wszystko zostało właściwie policzone. Niestety, nasz brak aktywności może się odbić na naszym portfelu, ponieważ system nie wszystko o nas wie a po drugie - są nadal pewne ulgi, z których podatnicy mogą korzystać, ale tutaj już należy wykazać się pewną aktywnością i wprowadzić określone dane do systemu. Jednym słowem - dziś w audycji "Twój e-PIT w pigułce".
Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.