Architektoniczne nagrody – fotogaleria

fot. materiały prasowe SARP

Nowe Muzeum Śląskie jest najlepszą architekturą, która powstała w tym roku w naszym regionie. Po raz 20. przyznano dzisiaj nagrody dla wyróżniających się budynków.

Nagrodę marszałka za przestrzeń miejską otrzymały obiekty w Rydułtowach, Raciborzu, Mikołowie i Czeladzi. Architekturę oceniało niezależne jury spoza śląska. Opolski architekt, przewodniczący tamtejszego SARP, Antoni Domicz podkreślił, że od lat koledzy po fachu z całej Polski z zazdrością spoglądają na powstające tutaj realizacje.


W drugim konkursie, za najlepszą przestrzeń publiczną doceniony został między innymi zrewitalizowany budynek galerii Elektrownia w Czeladzi. W budynkach po dawnej kopalni powstała wspaniała przestrzeń dla kultury, podkreślił przewodniczący jury Krzysztof Gorgoń.


Nagrody otrzymały także Park sensoryczny w Rydułtowach, zagospodarowanie skweru Pieczki w Raciborzu i rozbudowa Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Pokonkursową wystawę wszystkich budynków oglądac będzie można w katowickiej Galerii SARP.

Autor: Anna Dudzińska