Rozmowa dnia z przewodniczącym Kazimierzem Karolczakiem
Za kilka dni w Katowicach rozpocznie się Światowe Forum Miejskie.
czytajZa kilka dni w Katowicach rozpocznie się Światowe Forum Miejskie.
czytajZarząd województwa śląskiego uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku i wotum zaufania w związku z raportem o stanie województwa.
czytajSto lat temu uroczyście witane Wojsko Polskie przejęło dla II Rzeczypospolitej część ziem Górnego Śląska.
czytajW najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy po raz pierwszy Narodowy Dzień Powstań Śląskich.
czytajGościem Radia Katowice jest prezes Śląskiego Banku Żywności Jan Szczęśniewski. Porozmawiamy o pomocy, jakiej bank udziela między innymi uchodźcom z Ukrainy, nie zapominając jednak o ubogich Polakach. Padnie także pytanie czy nasz entuzjazm, związany z pomocą dla uchodźców nie osłabł.
czytajZwiązani z turystyką przedsiębiorcy w województwie śląskim przygotowują się do wakacji, a turyści planują wyjazdy.
czytajOd soboty wszyscy chętni mogą znów patrzeć w niebo w Planetarium Śląskim w Chorzowie, które nosi także nazwę Śląskiego Parku Nauki.
czytajW sobotę otwarte zostanie planetarium po długim remoncie.
czytaj70 szkół z terenu województwa śląskiego otrzymało dofinansowanie na stworzenie ekologicznych pracowni w ósmej edycji konkursu Zielona Pracownia’2022. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczył na ten cel blisko 2,8 mln zł – najwięcej w historii konkursu.
czytajPrezydent Andrzej Duda podpisał w Katowicach ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich. Prezydent udzielił także wywiadu dla Telewizji Katowice i Radia Katowice.
czytajPrezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że ukraińska armia odniosła "pewne sukcesy w walkach w Siewierodoniecku", ale – jak zaznaczył – jest za wcześnie, aby szerzej o tym informować.
czytajNa Politechnice Śląskiej rozpoczęła się rekrutacja na studia, kandydaci mogą się już rejestrować w systemie. Czy kolejny rok akademicki przyniesie nowe kierunki studiów? O to w porannej rozmowie Radia Katowice pytamy rektora uczelni prof. Arkadiusza Mężyka.
czytaj9 czerwca w Katowicach odbędą się uroczystości 100-lecia powołania Policji Województwa Śląskiego.
czytajKatowice chcą zrealizować 11 dużych inwestycji związanych z zielenią oraz infrastrukturą transportową i sportową.
czytajDziś i jutro w województwie śląskim odbędą się Centralne Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto jest formą podziękowania za ich trud i pracę dla dobra Ojczyzny. O roli weteranów we współczesnym świecie rozmawiamy o poranku w Radiu Katowice z płk Markiem Majochą.
czytajRząd chce ułatwić Ukraińcom przebywającym w Polsce podjęcie zatrudnienia.
czytajWojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach wysłało do Ukrainy kolejne dwie karetki.
czytajPolacy zostawiają w sklepach coraz więcej pieniędzy, a ich wypłaty, oszczędności i emerytury topnieją w zastraszającym tempie.
czytajNa scenie Teatru Śląskiego w Katowicach we wspólnym koncercie wystąpią Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny oraz Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy im. Grigorija Wieriowki "VERYOVKA".
czytajW czwartek odbyło się w Katowicach III Forum Pracuj w Kulturze, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
czytaj