Prokuratura umarza śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Katowicach umorzyła śledztwo dotyczące użycia broni przez policję w trakcie zatrzymania osób, które napadły na bank w Sosnowcu.

— W wyniku zdarzenia w szpitalu zmarł postrzelony napastnik — poinformowała rzeczniczka prokuratury okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.


Jak podkreśliła Dybek, w trakcie zatrzymania napastnik, który posiadał rewolwer uzbrojony w gumowe pociski nie reagował na wezwania policjanta i skierował broń w jego stronę. Broń była sprawna i umożliwiała oddanie strzału. Napastnik nie zareagował także po oddaniu przez policjanta strzału ostrzegawczego.


Mężczyzna, który zmarł w szpitalu, był pod wpływem działania morfiny i amfetaminy. Postanowienie o umorzeniu śledztwa dotyczącego użycia broni przez policję jest prawomocne. Drugi uczestnik napadu został zatrzymany. W lutym przeciwko niemu sosnowiecka prokuratura skierowała do katowickiego sądu akt oskarżenia. Mężczyzna odpowie za dokonanie napadu z użyciem broni. Proces w tej sprawie się jeszcze nie rozpoczął.

Do napadu doszło w grudniu 2014 roku.

Autor: Dorota Stabik