Kultura Europy Środkowej

17.11 rozpoczyna się w Zabrzu XX Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Kultura Europy Środkowej”. Europa Środkowa jako region historyczny budzi coraz większe zainteresowanie badaczy.

Tym razem to jubileuszowe spotkanie naukowe będzie poświęcone rycerstwu i szlachcie, rodom i dynastiom, przemysłowcom i bankierom, czyli tym wszystkim, którzy od średniowiecza po czasy nowożytne wpływali na oblicze tego regionu. Chcemy zainteresować słuchaczy tym wydarzeniem, ponieważ jego autorzy wiele uwagi poświęcają autorzy historii szlachty i arystokracji na Górnym Śląsku.

Naszym gościem jest przewodniczący Rady Naukowej prof. dr hab. Antoni Barciak.


Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Więcej Kultury Proszę