Śląskie Centrum Perinatologii otwarte ♬ ◙

Data: 24-11-2016

thumbnail
fot. Kamil Jasek

Od ponad dekady mówiło się, że takie miejsce jest niezbędne na mapie Śląska.

Na Śląsku powstał jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. W szpitalu specjalistycznym nr.2 w Bytomiu uroczyście otwarto dziś Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu. Na ukończenie tej inwestycji lekarze czekali blisko 5 lat. To jedyne miejsce w Polsce w którym przeprowadza się innowacyjne operacje na płodzie. Dzieci z rozszczepem kręgosłupa czy przepukliną oponową-rdzeniową operowane są bezpośrednio w łonie matki.

Na czele placówki stoi ginekolog, położnik, profesor Anita Olejek, która czuje radość i ogromną satysfakcję.— Dziś spełniają się nasze marzenia. Do tej pory mieliśmy wspaniałych specjalistów lecz brakowało nam warunków — mówi dyrektor szpitala, Kornelia Cieśla. Oddział powstał w miejscu popadającego w ruinę budynku. W ramach remontu wybudowano 2 bloki operacyjne oraz 13 sal dla pacjentów.

— Jeszcze kilka lat temu zastanawialiśmy się nad rozbiórką. Na szczęście udało  się uzyskać dofinansowanie ministra finansów — mówi pełnomocnik dyrektora do spraw strategicznych, Antonii Jankowski.Łącznie inwestycja pochłonęła 23 mln złotych z czego 8,5 mln to dotacja ministerstwa finansów. 10 milionów wyłożył także marszałek województwa.

Autor: Wojciech Skowroński, Kamil Jasek /rs/mm/


Galeria

Otwarcie Ślaskiego Centrum Perinatologii

Zobacz podobne
Wiadomości regionalne