Między Determinacją a Przypadkiem

"Incidental & Accidental. Między Determinacją a Przypadkiem". Prezentowana w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim wystawa prac Leszka Szurkowskiego oraz Ryszarda Tabaki stanowi pierwsze od 35 lat artystyczne spotkanie fotografów działających w latach 70. w awangardowym, wrocławskim Seminarium Foto-Medium-Art. Ugrupowanie to cechowało stawianie wielu pytań m.in. dotyczących definicji sztuki oraz statusu sztuki konceptualnej w fotografii.

Eksponowanym pracom towarzyszy muzyka australijskiego kompozytora i artysty audiowizualnego Lawrence’a Englisha, muzyka została przygotowana specjalnie dla tej wystawy. Do 31 marca można podziwiać niezwykłe Fotopolis w Nakle Śląskim, a my dziś pytamy twórców i kuratora wystawy o to artystyczne spotkanie po latach, a przede wszystkim o jego efekty.


Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Więcej Kultury Proszę