Śmieją się ze wszystkiego

fot. z arch. Marka Mierzwiaka

W dzisiejszej audycji "Więcej kultury, proszę" gościem Marka Mierzwiaka będzie lider "Kabaretu po Wyrwigroszem", Maurycy Polaski.

Kabaret, który istnieje od 23 lat obecnie tworzą 4 faceci i jedna kobieta. Śmieją się ze wszystkiego i mówiąc krótko – publiczność ich kocha. O tym co ważne dla Maurycego, dlaczego na co dzień jest poważny i co dla niego znaczy szczęście i miłość, opowie w rozmowie z Markiem Mierzwiakiem. Przyzna się także dla kogo stracił trzy lata temu głowę i kto może z nim zrobić dosłownie wszystko.


Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.