Kazimierz-Juliusz wypłaca zaległości

fot. Patrycja Kaczmarzyk

Spółka Restrukturyzacji Kopalń rozpoczęła wypłatę zaległości kopalni Kazimierz-Juliusz. Jak poinformowało biuro prasowe Katowickiego Holdingu Węglowego dotyczy to po pierwsze pracowników.

W sumie wszystkie zaległości kopalni mogą wynosić nawet sto milionów złotych. Zarząd kopalni Kazimierz-Juliusz złożył także w sądzie pismo dotyczące wycofania wniosku o upadłość. Działania te, to elementy wdrażanego w życie porozumienia podpisanego między kopalnią, holdingiem, Spółką Restrukturyzacji Kopalń a stroną związkową.

Tymczasem w zeszłym tygodniu za symboliczną złotówkę, Katowicki Holding Węglowy sprzedał Spółce Restrukturyzacji Kopalń, przeznaczoną do likwidacji, sosnowiecką kopalnię. Przy wycenach mówiących o zerowej wartości zakładu, nie mogło być mowy o innej cenie. Prezes holdingu, Zygmunt Łukaszczyk, skierował także do prokuratury doniesienia, w których domaga się zbadania działalności byłego zarządu kopalni pod kątem przekroczenia uprawnień. Górnicy o zakład walczyli prowadząc podziemny strajk.

Autor: Łukasz Kałuża